Ventos Gimnazija -Pagrindinis

2 % parama gimnazijai
2015-04-27
Mieli tėveliai, buvę mokyklos moksleiviai ir visi geros valios žmonės, kurie norėtų paremti mūsų mokyklą,


Mokykla ieško ir kitų finansinių galimybių atnaujinti mokyklos interjerui, kompiuterinei įrangai, skaityklos bazei, taip pat siekia tobulinti bendruomenės narių skatinimo sistemą.
Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 34 str. 3 dalies nuostatas yra įtvirtinta nauja nuolatinio Lietuvos gyventojo teisė - nuo per mokestinį laikotarpį gautų pajamų išskaičiuota (mokėtina) pajamų mokesčio dalimi iki 2% paremti pasirinktą ūkio subjektą. Mokykla yra viena iš tokių remiamų organizacijų. Paskirkite savo jau sumokėtą pajamų mokesčio dalį Ventos gimnazijai ir investuokite į savo vaikų ateitį.
Ventos gimnazijos rekvizitai:

LT 334010043300030095
AB bankas AB DnB NORD BANKAS b/k 40100
Įstaigos kodas 190448680
Ventos gimnazija, Ventos –13, Venta, Akmenės sav.

Deklaracijas galite užpildyti iki š.m. gegužės 01 d.
savo darbovietėje, mokyklos raštinėje arba elektroniniu būdu.
Gimnazija pasiruošusi padėti jums užpildyti ir išsiųsti deklaracijas dėl 2 procentų skyrimo gimnazijos paramai.
Prašytume Jūsų prisidėti prie mokyklos siekiamybių ir dėkojame už pagalbą.

2% PARAMOS PANAUDOJIMAS 2013 M.


Lėšų likutis 2013-12-3110338,26 Lt
Gauta parama 2014 m.5204,18 Lt
Panaudota 2014 m.:
Inventoriaus įsigijimui (įsigytas stiprintuvas).990 Lt
Geriamajam vandeniui ir vienkartiniams indams. 507,84 Lt
Transporto paslaugos. 700 Lt
Moksleivių komandiruočių išlaidos.695,66 Lt
Koletų montavimas.1000 Lt
Kanceliarinės prekės renginių organizavimui699,39 Lt
Ūkinių medžiagų pirkimas (renginių organizavimui).332,29 Lt
Reprezentacinės išlaidos (iš jų karnavalo organizavimui 664 Lt).963,61 Lt
Pašto išlaidos.32 Lt
Iš viso panaudota:5920,79 Lt
Lėšų likutis 2014-12-319621,65 LtAKCIJA „ DAROM – 2015“
2015-04-24
http://www.venta.akmene.lm.lt/images/20150424darom/darom.png
Akcijoje dalyvavo 55 pradinukai ir 175 vyresniųjų klasių mokiniai. Be priežasties nedalyvavo 23 moksleiviai. Jie turės padirbėti po pamokų kitu metu.
Šių metų akcijoje buvo naujovių. Ne su savo klase, o individualiai, pareiškė norą dalyvauti Generolo Povilo Plechavičiaus Šaulių 6 šaulių rinktinės, 9 Akmenės kuopos, 2 Ventos būrio 20 jaunųjų šaulių. Jaunieji Lietuvos patriotai pasirinko sunkiausią barą. Jie surinko 20 maišų šiukšlių, tarp kurių buvo net labai didelių radinių: automobilių detalių (sėdynių, bamperių , valytuvų). Šaulių būriui vadovavo II klasės mokinė G. Jokubauskaite ir mokyklos psichologė  D. Skirienė.
Dalyvauta įvairiausiose veiklose: nuotraukų konkurse „Prieš ir po“, „Įdomiausias radinys“, „Geri darbai“. Įdomias ir išsamias ataskaitas pateikė: 8 b klasė, (vadovė A. Sinkevičienė), 7a,b klasės sukūrė jumoristinę, eiliuotą ataskaitą (vadovės (logopedė L. Kuodienė ir G. Kazlauskienė), II a klasė (vadovė A. Vitkauskienė) dirbo labai organizuotai, nes buvo pasiskirstę pareigybėmis: transporteriai, alpinistai, žvalgai, valytojos, sekretorė.
Akcijos metu vyko įvairi veikla. Abiturientai ruošėsi egzaminams, lankė konsultacijas. II b klasė dalyvavo „Tarpkultūrinio pažinimo viktorinoje“, organizuotoje Šiaurės Lietuvos kolegijos tarptautinių ryšių ir projektų skyriaus studentų iš užsienio (Ispanija, Italija, Turkija).
Buvo pageidavimų dažniau organizuoti tokias netradicines dienas. Po nuoširdaus darbo visus lydėjo gera nuotaika. Be to yra didelė tikimybė, kad  dalyvavusieji mokiniai, ne tik nebus tais šiukšlintojais, bet nebijos perspėti ir tramdyti tuos, kurie teršia savo aplinką. Nuoširdžiai dėkoju visiems akcijoje dalyvavusiems  mokiniams ir mokytojams.

Nuotraukas galite pažiūrėti čia

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, l. e. d. p. Vilija Rumbinienė


Respublikinė pradinių klasių mokinių literatūrinės kūrybos šventė „Kuriame – save išsakome“
2015-04-23
http://www.venta.akmene.lm.lt/images/20150423pradinukai/IMG_7518%20-%20Kopija.JPG
Jau vienuoliktus metus jaunieji kūrėjai atvyksta į Ventos gimnaziją, pradinių klasių mokytojų Danutės Statkuvienės, Elvyros Rusteikienės, Stefanijos Diegienės, Jūratės Šiurkienės, Birutės Paulauskienės, Adolfinos Danauskienės, Nijolės Jogminienės, Emilijos Unikienės organizuojamą respublikinę literatūrinę kūrybos šventę „Kuriame – save išsakome“. Džiugu, kad į literatūrinę kūrybos šventę atvyksta ne tik Akmenės rajono, bet ir Mažeikių, Viekšnių miestų pradinukai. Šventėje dalyvavo 45 mokiniai, o juos ruošė 32 mokytojos.
Dalyvius pasveikino Ventos muzikos mokyklos solistės Eidmantė Lileikytė, Fausta Taškutė, Dominyka Gurinaitė, Kornelija Klimaitė ir jų mokytoja Genovaitė Bučiuvienė bei gimnazijos šokių studija „Versmė“, vadovaujama Rimsos Juškuvienės.
Per tuos vienuolika metų išklausėme vaikų kūrybinius darbus įvairiomis temomis, nes kiekvienais metais sugalvojame vis kitą kūrybinę sritį. Šiemet mūsų šventės tema  - „Mano mokykla!“.
Vaikai skaitė savo kūrybos eilėraščius, pasakojimus, įdomius rašinius. Perskaitę kūrybinius darbus mokiniai aktyviai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse. Kiekvienas mokinys pasidarė sau puikią knygutę, kurioje galės rašyti savo kūrybos eiles. Džiaugiamės savo pradinukų kūrybingumu ir noru dalyvauti šventėje.
Džiugu, kad mūsų šventėse visada dalyvauja ir negaili gražių žodžių vaikams ir mokytojoms Akmenės rajono Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijole Lukauskaitė. Šventę visada padeda organizuoti gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Vilija Rumbinienė ir IT inžinierius Andrius Pocevičius.
Mokiniams ir mokytojoms įteikti padėkos raštai ir mūsų gimnazijos laikraštukas „Pradinukas“, kurį išleido mokytoja Jūratė Šiurkienė su būrelio mokiniais „Kompiuteris – mano draugas.“
Kiekvienas turime svajonę, kuri priklauso tik tau pačiam. Kaip teigia Liucija Jagielienė: „Ji ateina iš motinos gamtos: iš žaliuojančio miško, žydinčios pievos, žibančio rasos lašelio, pilko lauko akmenėlio, palinkusio gėlės žiedelio, iš netikėtai pražydusios šakelės, šalia esančio artimo žmogaus. Svajonė tampa ieškojimu ir išskleidžia sparnus. Jau per mažas vien tik tavo širdies kampelis. Ir tada pradedi ieškoti kito kranto...“
Tikime, kad mūsų įžiebta kūrybos kibirkštėlė neužges pradinukų širdelėse, vėliau jų svajonių paukštė, paklaidžiojusi ieškojimo kely, nutūps ir poezijos krante.
                                     Pradinių klasių mokytoja Stefanija Diegienė                        
Nuotraukas galite pamatyti čia
Konferencija Mažeikiuose
2015-04-16
Balandžio 14 d. Mažeikiuose vyko respublikinė metodinė praktinė konferencija „Vaiko gerovė. Kas ją lemia...“, skirta Mažeikių PPT 20-mečiui paminėti.  Konferencijoje dalyvavo lektoriai psichologai iš Lenkijos, Vilniaus, Klaipėdos, Raseinių. VŠĮ Paramos vaikams centro vadovė psichologė-psichoterapeutė Aušra Kurienė kalbėjo apie bendradarbiavimo su tėvais svarbą bei iššūkius, kurie dažniausiai iškyla dėl mokyklos ir tėvų nesusikalbėjimo, dėl bendradarbiavimo tikslų nesuderinamumo. Psichologė iš Lenkijos Lilia Suchovska pristatė ir pademonstravo EEG Biofedbacko metodiką. Raseinių PPT direktorė, psichologė Reda Kunickienė kalbėjo apie emocinio intelekto lavinimą ugdymo įstaigose. Geroji žinia ta, jog emocinio intelekto programos, skirtos pirmiausiai mokytojams, greitai pasieks ugdymo įstaigas.
Tarp septynių stendinių pranešimų, kuriuos rengė Mažeikių švietimo įstaigų specialistai, mokytojai, pristatytas Ventos gimnazijos psichologės Daivos Skirienės ir socialinės pedagogės Jūratės Mikelskienės parengtas stendinis pranešimas „Mokinių dalyvavimas projektinėje veikloje. Ventos gimnazijos geroji patirtis“. Pristatyta NVO ,,Nestabdyk“ projektinė veikla ir tarptautinės programos DOFE įgyvendinimas gimnazijoje.
http://www.venta.akmene.lm.lt/images/20150414konferencija/DSC01011.JPG
Psichologė Daiva Skirienė


Ir mažoje širdelėje daug gerumo telpa
2015-04-13
Mūsų gimnazijos pradinukai dalyvavo  „Mamų unijos“  organizuotame atvirukų konkurse, kurio tikslas – padėti sveikti vėžiu sergantiems vaikams.
Jau greit „Mamų unijos“ stenduose atsiras naujų atvirukų. Juos galima rasti „Maxima“ parduotuvėse, elektroninėse parduotuvėse, mugėse, parodose.  Tarp naujų atvirukų bus ir mūsų gimnazijos pradinukų darbai.
Sėkmė nusišypsojo šiems mokiniams: Augustei Liauksminaitei ir Deividui Tarvydui iš 3b klasės (mokytoja Birutė Paulauskienė), Gintarei Sinkevičiūtei (4a, mokytoja Nijolė Jogminienė), Rugilei Liaubaitei ir Beatrisei Rastokaitei iš 2b klasės (mokytoja Jūratė Šiurkienė). Pasisekė ir jų klasės draugams, nes konkurso rėmėjas „Snow arena“ Druskininkuose skyrė nugalėtojų klasei slidinėjimo kuponus, inventorių ir rūbus bei instruktoriaus pagalbą.
Tad balandžio 10 dieną 6 valandą ryto pilnas autobusas pradinukų išvyko į Druskininkus. Kelionė ilga, bet draugų būry neprailgsta. Žavėjo graži Lietuvos gamta, pušynai, nuostabus Druskininkų miestas.
„Snow arenoje“ pasitiko puikus jaunatviškas kolektyvas. Sunkiausia buvo apsirengti slidininko kostiumu. Sunkūs batai, dar sunkiau juos užsegti. Visiems, kuriems reikėjo, padėjo mokytojos. Apsirengę, susiruošę netikėtai patekome į žiemą. Pirmiausia instruktoriai mokė kaip elgtis su slidėmis ir snieglentėmis. O kai šiek tiek pramokome, prasidėjo linksmybės.
Kas pavargo, ar kam nelabai sekėsi čiuožti, galėjo keisti savo veiklą. Atidavę inventorių, laiką leido žaidimų kambaryje.
Keturios dovanotos valandos „Snow arenoje“ prabėgo labai greit. Ačiū „Mamų unijai“, ačiū Druskininkų „Snow arenos“ maloniems darbuotojams už šią puikią išvyką.
Džiaugiamės nors maža dalele prisidėję prie to, kad sergantys vėžiu vaikai greičiau sveiktų.
http://www.venta.akmene.lm.lt/images/20150412druskininkai/P4040050.JPG
http://www.venta.akmene.lm.lt/images/20150412druskininkai/P4040041.JPG
http://www.venta.akmene.lm.lt/images/20150412druskininkai/P4040036.JPG
http://www.venta.akmene.lm.lt/images/20150412druskininkai/P4040031.JPG
http://www.venta.akmene.lm.lt/images/20150412druskininkai/P4040026.JPG
http://www.venta.akmene.lm.lt/images/20150412druskininkai/P4040024.JPG
Miego diena
2015-03-27
Kovo 21 dieną daugelyje Europos šalių minima tarptautinė miego diena. Ją pažymėjo ir Ventos gimnazijos pradinukai.
   Pasipuošę pižamomis, nešini paklotėliais, pradinukai sugužėjo į aktų salę. Čia mokyklos medicinos darbuotoja Jolanta Pakalniškienė paskaitė paskaitėlę apie miego svarbą vaikams. Papasakojo kaip miega paukščiai ir žvėreliai. Mokytoja Danutė Statkuvienė organizavo viktoriną, patikrino mokinių žinias apie miegą. Gudriausi apdovanoti prizais. Vėliau vyko pižamų paroda. Gausiais aplodismentais palydėti mokiniai, kurių  pižamos buvo gražiausios. Klausėmės sekamos pasakos, dainavome lopšinę.
Na, o pabaigai - pagalvių mūšis.
Kas gali būti geriau už pamoką, kurios metu galima ir išdykauti, ir miegoti?
Konferencija Šiauliuose
2015-03-27
Kovo 27 dieną keturios Ventos gimnazijos pradinukės dalyvavo respublikinėje mokinių konferencijoje „Mano pasaulis“, kuri vyko Šiaulių miesto Jovaro progimnazijoje.
 Antrokės Rugilė Buišaitė ir Augustė Guobaitė su mokytojomis Stefanija Diegiene ir Jūrate Šiurkiene paruošė pranešimą „Protėvių palikimai šiandien“.
Ketvirtokės Justė Bogužaitė ir Karolina Nacytė su mokytoja Nijole Jogminiene kalbėjo tema „Sveika aplinka - sveikas žmogus“.
Mergaitėms puikiai sekėsi. Justei ir Karolinai buvo suteikta garbė pristatyti visos grupės, kurioje jos dirbo, veiklą. 
Didžiuojamės savo mokinukėmis.
Gimnazijos 60-mečio jubiliejaus atgarsiai
2015-03-23
Gimnazija gražiai ir triukšmingai atšventė 60 metų jubiliejų. Daug ruoštasi, daug dirbta, ir viskas jau praeity, bet liko malonūs prisiminimai ir šilti atsiliepimai.
Kovo 21 nuo pat ryto mokykloje rinkosi buvę mokiniai – solidūs vyrai ir moterys. Ne visi vieni kitus pažino po daugelio metų, bet malonu buvo stebėti netikėtus susitikimus, šiltus apsikabinimus, nesuvaidintas šypsenas.
Paskui visi sugužėjo į kultūros namų salę, kur buvo pakviesti į vaikystės pasaką.  Netikėtas ovacijų pliūpsnis pasitiko scenoje pasirodžiusius veikėjus, kai po „Katės namų“ personažų kaukėmis žiūrovai atpažino savo buvusius mokytojus.
Dar audringesnėmis ovacijomis buvo sutikti šventinės programos dalyviai – buvę gimnazijos mokiniai. Kai buvo pasiūlyta idėja buvusiems mokiniams prisidėti prie šventinės programos ir parodyti, ką yra pasiekę gyvenime, dalyvių ilgai ieškoti nereikėjo: vieni buvo šiek tiek paraginti, kiti patys pasisiūlė. Bet visi nustebino savo talentais, kurie galbūt ryškėjo jau mokykloje, o kai kam atsiskleidė po daugelio metų. Gaila, neįmanoma buvo surinkti visų – jų pasirodymams tikriausiai nebūtų užtekę vienos dienos – tiek daug gabių moksleivių per 60 metų yra išleidusi mokykla. Renginyje matėme tik keletą iš jų, bet labai skirtingų.
Vilhelminos Jašinskaitės-Paniuškienės teatralizuotas mažųjų šokis.
Tomos Tupikaitės-Šemeklienės madų šou.
Donato Končiaus Vyta menas (tapyba ant vandens ir mokyklai padovanotas to vakaro rezultatas – paveikslas).
Viktorijos Griciūtės ir jos draugių, Kauno muzikinio teatro dainininkių, nuostabus pasirodymas.
Lietuvos sportinių šokių čempionai Dominykas ir Greta.
Ir vakaro „vinis“ – po 40 metų į specialiai šiam renginiui į sceną sugrįžę pirmieji „Ventukai“ – 1970-ųjų metų mokyklos estradinis ansamblis.
Renginį savo pasirodymais papuošė ir muzikos mokykla bei kultūros namai, Akmenės šokių studijos „Akimirka“ merginos bei mažieji mokyklos šokėjai.
Teatralizuota šventė pavyko, sumanymas pasiteisino, nes salėje neliko abejingų stebėtojų, visi buvo dalyviai, vienaip ar kitaip prisidėję prie renginio: kas pasirodymais scenoje, kas nuoširdžiu darbu ruošiantis, pagalba, patarimais, o kas tiesiog emocingu buvimu kartu...  Tikriausiai tai ir buvo renginio sėkmė.
Nuskambėjus paskutiniams mokyklos himno žodžiams, kuriuos dainavo visa salė kartu, taip nesinorėjo skirstytis, atsisveikinti, taip norėjosi dar pabūti kartu Atminties namuose (taip laikinai buvo pavadinta gimnazija).
Nuotraukų galerija rasite
čia
40 paukščių diena
2015-03-10
Kovo 10-oji yra 40 paukščių diena, labai graži pavasario šventė, primenanti, kad turime pakelti galvas ir žvalgytis, pamatyti kuo daugiau paukščių. Pertraukų metu gimnazijoje čiulbėjo paukšteliai, skambėjo dainos apie paukščius. Ta proga mokytoja D. Daniusevičienė organizavo viktoriną „Pažinkime paukščius“ 7-8 klasės mokiniams. Viktoriną vedė Kamanų rezervato vyr. specialistė Kristina Grigaliūnienė. Viktoriną laimėjo 7a klasės komanda „Lakštingalos“.
http://www.venta.akmene.lm.lt/images/201503pauksciai/CAM01926_.jpg
http://www.venta.akmene.lm.lt/images/201503pauksciai/7a%20kl.%20komanda.jpg

Technologijų olimpiada
2015-03-07

Kovo 6 dieną vyko I-IV gimnazijos klasių mokinių technologijų (mitybos) (mokytoja metodininkė Danutė Daniusevičienė), kūrybinių darbų pristatymas-olimpiada „Po kūrėjo delnu – gėlės Lietuvai“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui paminėti.  Olimpiados tikslas – kelti technologijų dalyko prestižą ir aktyvinti mokinių domėjimąsi technologijų dalyku, ugdyti gabiuosius mokinius.  Olimpiadoje dalyvavo7 grupės mokinių. Mokinių darbus vertino direktoriaus pav. ugdymui Violeta Budzinauskienė, gimnazijos socialinė pedagogė Jūratė Mikelskienė bei buvusi mokinė Jolanta Buišienė, dabar dirbanti kavinėje „Zaventė“. Kūrybiniai darbai įvertinti štai taip:
1.Už sudėtingiausia papuošimą
http://www.venta.akmene.lm.lt/images/20150310technol/uz%20sudetingiausia%20papuosima.jpg
2. Už savitumą
http://www.venta.akmene.lm.lt/images/20150310technol/uz%20savituma.jpg
3. Už originalumą
http://www.venta.akmene.lm.lt/images/20150310technol/uz%20originaluma.jpg
4. Už kūrybiškumą
http://www.venta.akmene.lm.lt/images/20150310technol/uz%20kurybiskuma.jpg
5. Už įvairovę
http://www.venta.akmene.lm.lt/images/20150310technol/uz%20ivairove.jpg
6. Už geriausią temos atitikimą
http://www.venta.akmene.lm.lt/images/20150310technol/uz%20geriausia%20temos%20atitikima.jpg
7. Už geriausią skonį
http://www.venta.akmene.lm.lt/images/20150310technol/uz%20geriusia%20skoni.jpg
Jaunieji matematikai varžėsi N. Akmenėje
2015-02-27
Kasmet „Saulėtekio“ progimnazijos pradinių klasių mokytojos organizuoja rajoninį matematikos konkursą. Vasario 25 dieną  jame dalyvavo ir mūsų ketvirtokai Justas Vilčinskas, Karolina Nacytė, Gerda Kliminskaitė, Viktorija Laureckaitė.
Konkursas smagus ir naudingas – mokiniai per žaismingas užduotis galėjo pasitikrinti savo matematikos žinias. Visi buvo  apdovanoti padėkomis už dalyvavimą. O geriausiai sekėsi Viktorijai Laureckaitei  iš 4b klasės.

http://www.venta.akmene.lm.lt/senas/images/stories/20150225matematikai/P2190009.JPG

Daugiau naujienų
2015-02-15
Daugiau naujienų rasite senojoje svetainės versijoje čia
SVARBU
Gimnazijos mokytojams nauja edienyno sistema susipažinimui: https://sistema.tamo.lt/ Vartotojo vadovas
AKTUALU
Senoji svetainės versija, pasiekiama čiaPAMOKŲ LAIKAS

1. 8.00–8.45

2. 8.55–9.40

3. 9.50–10.35

4. 10.55–11.40

5. 12.00–12.45

6. 13.05–13.50

7. 14.00–14.45

8. 14.55–15.40

9. 15.50–16.35